Polecamy

Odkryj wyjątkowy sok z aloesu

Aloesowy opatrunek na rany

Zastosowanie

Aloesowy opatrunek na rany

Dzięki zawartości witamin z grupy A, B i C oraz licznym aminokwasom, aloes w błyskawiczny sposób oczyszcza ranę z bakterii i grzybów, które się w niej gromadzą. To nie wszystko! Aloes przyspiesza również krążenie krwi. Już wiesz, dlaczego to takie świetne remedium na rany?
 

Aloes na rany - jak stosować? 


Istnieją dwa sposoby stosowania aloesu na miejsca zranione. Pierwszym z nich jest przecięcie liści na pół (koniecznie wzdłuż) i wyskrobanie z nich miąższu za pomocą łyżeczki. Miąższ należy nałożyć bezpośrednio na zmienioną skórę. Do drugiego sposobu należy przecięcie liści i wykonywanie okładów za ich pomocą. Okład najlepiej zabezpieczyć bawełnianym materiałem lub elastycznym bandażem i pozostawić na kilka godzin. By przyspieszyć gojenie ran, warto zmieniać opatrunek co jakiś czas. Aloes dobrze sprawdzi się też na oparzenia i odmrożenia.


Jak przygotować aloes na rany?


Pierwsza pomoc w leczeniu oparzeń i podrażnień? Aloes! Wystarczy, że przyłożysz do ran miąższ z przeciętych liści rośliny - to od razu złagodzi swędzenie i pieczenie oraz przyspieszy gojenie.


Aloes na trudno gojące się rany


Maść na trudno gojące się rany możesz uzyskać zarówno z aloesu rosnącego w domowej doniczce, jak i kupić gotowy produkt. Rynek oferuje całą gamę żeli, kremów i maści aloesowych, które należy stosować bezpośrednio na rany. Pamiętaj, że nie wszystkie oferowane produkty są skuteczne w tej samej mierze. Zależy to przede wszystkim od ilości aloesu zawartego w składzie. W przypadku kupowania gotowych produktów koniecznie zwracaj uwagę na etykietę.


Aloes na rany otwarte 


Aloes skutecznie załagodzi świąd, pieczenie i zaczerwienioną skórę. W razie oparzeń aloes udzieli genialnej pierwszej pomocy. Zatrzyma ból, zredukuje możliwość infekcji, a w dodatku zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia potencjalnych blizn pooparzeniowych. Również w tym przypadku wystarczy zerwanie liścia aloesu, rozcięcie go i przykładanie go miąższem do rany. Dobrym sposobem będzie też wyciśnięcie z liścia soku i smarowanie nim skóry, aby utrzymać ją w ciągłej wilgoci. Aloes szybko się wchłania, nie koliduje więc z innymi środkami, które mogą zostać zastosowane później.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Naturalny kompres na twarz - Aloes

Aloes na twarz możesz stosować dwojako: w formie gotowego żelu aloesowego bądź w formie...

Zwalcz trądzik kuracją z aloesu

Odtruwa, detoksykuje i oczyszcza organizm, a w dodatku nawilża, goi i ochrania skórę - czy...

Jak stosować aloes na włosy? Jakie efekty daje?

Czym są humektanty? To nawilżające substancje, posiadające właściwości przyciągania i...