Polecamy

Jakie właściwości ma aloes drzewiasty? Jak wygląda ta roślina?

Aloesowy opatrunek na rany

Zastosowanie

Jak stosować aloes na włosy? Jakie efekty daje?

Czym są humektanty? To nawilżające substancje, posiadające właściwości przyciągania i zatrzymywania wilgoci we włosach, a aloes… jest właśnie humektantem! Sprawdź, jak go stosować!


Aloes na włosy - domowe sposoby 


By wygładzić włosy i ułatwić ich rozczesywanie, można sporządzić aloesową płukankę. Zanurzenie włosów w wymieszanych 100 ml aloesu i 200 ml wody, a następnie spłukanie ich letnią wodą utrwali fryzurę i pomoże chronić włosy przed działaniem czynników zewnętrznych. Aloes doskonale sprawdzi się także jako dodatek do szamponu czy maseczki. Preparat dodany do maski do włosów przyczyni się do ich nawilżenia, wygładzenia i odżywienia. Cennym sposobem jest także stosowaniu aloesu w formie wcierki. Przy regularnym wcieraniu aloesu w skórę głowy wcierka złagodzi i nawilży skórę, a przy okazji pomoże pozbyć się łupieżu. W przypadku olejowania włosów najwłaściwiej robić to w połączeniu właśnie z aloesem. Olej na włosy najlepiej położyć po wymieszaniu wody z sokiem z aloesu (w proporcji 1:1) i po spryskaniu włosów opisaną mieszanką.


Aloes na włosy - jak stosować? 


Przed przystąpieniem do stosowania aloesu warto pokusić się o wykonanie próby uczuleniowej, by wyeliminować potencjalne zaczerwienienie i swędzenie głowy i szyi. Sam żel aloesowy można stosować jako wcierkę do włosów - preparat skutecznie wzmocni cebulki i przyczyni się do wzrostu pasm, a w dodatku zahamuje nadmierne wypadanie. By efekty były jak najbardziej zadowalające, polecane jest połączenie żelu z aloesu z olejem roślinnym. 

Wystarczy wymieszać olej z żelem aloesowym w proporcjach 1:1 i nałożyć mieszankę na włosy. Włosy mogą być suche lub mokre, oleju i żelu wystarczy natomiast po 10 ml.  Drugim sposobem jest wymieszanie 10 ml oleju, 10 ml żelu z aloesu i 10 ml wody i następne rozprowadzenie całości na suchych włosach. Dobrym rozwiązaniem jest także nałożenie żelu z aloesu na rozczesane włosy i wtarcie w nie oleju, jednak metoda ta nie jest polecana właścicielkom włosów kręconych.


Aloes na włosy - efekty 


Pozytywnych efektów działania aloesu na włosy jest naprawdę cały ogrom! Należy do nich stymulacja wzrostu włosów, ich wygładzenie, łatwe rozczesywanie i nabłyszczenie, a także likwidacja suchego łupieżu, złagodzenie swędzenia skóry, jej nawilżenie i przywrócone odpowiednie pH. Nie wolno zapomnieć o odżywionych cebulkach, a także o wzmocnionych i nawilżonych oraz nieelektryzujących się włosach. Należy nadmienić, że aloes może spowodować efekt puszczenia się, szczególnie w wilgotny, deszczowy dzień.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Naturalny kompres na twarz - Aloes

Aloes na twarz możesz stosować dwojako: w formie gotowego żelu aloesowego bądź w formie...

Zwalcz trądzik kuracją z aloesu

Odtruwa, detoksykuje i oczyszcza organizm, a w dodatku nawilża, goi i ochrania skórę - czy...

Aloesowy opatrunek na rany

Dzięki zawartości witamin z grupy A, B i C oraz licznym aminokwasom, aloes w błyskawiczny...