Polecamy

Najbardziej efektywne metody szukania pracy

Poczucie ciągłego zmęczenia - dlaczego występuje i jak z nim...

Zastosowanie

Jak stosować aloes na włosy? Jakie efekty daje?

Czym są humektanty? To nawilżające substancje, posiadające właściwości przyciągania i zatrzymywania wilgoci we włosach, a aloes… jest właśnie humektantem! Sprawdź, jak go stosować!


Aloes na włosy - domowe sposoby 


By wygładzić włosy i ułatwić ich rozczesywanie, można sporządzić aloesową płukankę. Zanurzenie włosów w wymieszanych 100 ml aloesu i 200 ml wody, a następnie spłukanie ich letnią wodą utrwali fryzurę i pomoże chronić włosy przed działaniem czynników zewnętrznych. Aloes doskonale sprawdzi się także jako dodatek do szamponu czy maseczki. Preparat dodany do maski do włosów przyczyni się do ich nawilżenia, wygładzenia i odżywienia. Cennym sposobem jest także stosowaniu aloesu w formie wcierki. Przy regularnym wcieraniu aloesu w skórę głowy wcierka złagodzi i nawilży skórę, a przy okazji pomoże pozbyć się łupieżu. W przypadku olejowania włosów najwłaściwiej robić to w połączeniu właśnie z aloesem. Olej na włosy najlepiej położyć po wymieszaniu wody z sokiem z aloesu (w proporcji 1:1) i po spryskaniu włosów opisaną mieszanką.


Aloes na włosy - jak stosować? 


Przed przystąpieniem do stosowania aloesu warto pokusić się o wykonanie próby uczuleniowej, by wyeliminować potencjalne zaczerwienienie i swędzenie głowy i szyi. Sam żel aloesowy można stosować jako wcierkę do włosów - preparat skutecznie wzmocni cebulki i przyczyni się do wzrostu pasm, a w dodatku zahamuje nadmierne wypadanie. By efekty były jak najbardziej zadowalające, polecane jest połączenie żelu z aloesu z olejem roślinnym. 

Wystarczy wymieszać olej z żelem aloesowym w proporcjach 1:1 i nałożyć mieszankę na włosy. Włosy mogą być suche lub mokre, oleju i żelu wystarczy natomiast po 10 ml.  Drugim sposobem jest wymieszanie 10 ml oleju, 10 ml żelu z aloesu i 10 ml wody i następne rozprowadzenie całości na suchych włosach. Dobrym rozwiązaniem jest także nałożenie żelu z aloesu na rozczesane włosy i wtarcie w nie oleju, jednak metoda ta nie jest polecana właścicielkom włosów kręconych.


Aloes na włosy - efekty 


Pozytywnych efektów działania aloesu na włosy jest naprawdę cały ogrom! Należy do nich stymulacja wzrostu włosów, ich wygładzenie, łatwe rozczesywanie i nabłyszczenie, a także likwidacja suchego łupieżu, złagodzenie swędzenia skóry, jej nawilżenie i przywrócone odpowiednie pH. Nie wolno zapomnieć o odżywionych cebulkach, a także o wzmocnionych i nawilżonych oraz nieelektryzujących się włosach. Należy nadmienić, że aloes może spowodować efekt puszczenia się, szczególnie w wilgotny, deszczowy dzień.

Więcej o pielęgnacji włosów i modnych fryzurach damskich dowiesz się na https://styl.fm/tagi/fryzury-damskie >>

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Naturalny kompres na twarz - Aloes

Aloes na twarz możesz stosować dwojako: w formie gotowego żelu aloesowego bądź w formie...

Zwalcz trądzik kuracją z aloesu

Odtruwa, detoksykuje i oczyszcza organizm, a w dodatku nawilża, goi i ochrania skórę - czy...

Aloesowy opatrunek na rany

Dzięki zawartości witamin z grupy A, B i C oraz licznym aminokwasom, aloes w błyskawiczny...