Polecamy

Zwalcz trądzik kuracją z aloesu

Naturalny kompres na twarz - Aloes

Blog

Odkryj wyjątkowy sok z aloesu

Dobroczynne działanie soku z aloesu jest niezaprzeczalne. Preparat nie tylko wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego, przyspieszając odchudzanie, więcej - reguluje pH żołądka, dlatego często wykorzystywany jest choćby przy leczeniu wrzodów. Co jednak, jeśli soku z aloesu będziesz używać zbyt często? Jaka jest jego odpowiednia zalecana dzienna dawka?


Sok z aloesu - jak pić? 

Sok z aloesu można spożywać nierozcieńczony za pomocą łyżeczek. Równie dobrym rozwiązaniem będzie rozcieńczenie go z innym sokiem owocowym, najlepiej żurawinowym. Pamiętaj, by przed użyciem wstrząsnąć aloesowy napój.


Sok z aloesu - dawkowanie


Standardowa dawka przyjmowania soku z aloesu to 50 ml soku dziennie. Należy przyjmować go doustnie, godzinę przed planowanym posiłkiem. 50 ml to z najczęściej 5 łyżek preparatu. Szczegóły dawkowania w sposób jasny i zrozumiały opisane są w ulotce dołączonej do opisywanego suplementu diety. Zalecana dawka spożywania soku z aloesu w ciągu dnia nie może być przekraczana, ponieważ może to spowodować niechciane efekty. Sok z aloesu nie może być również stosowany w ramach zamiennika zróżnicowanej diety.


Sok z aloesu - przeciwwskazania


Pij sok z aloesu bardzo ostrożnie! Jeśli przyjmujesz go długotrwale w dawkach większych niż zalecane, może się to przyczynić do strat w gospodarce elektrolitowej. Ponadto spożywanie soku z aloesu jest zabronione w ciąży i w okresie karmienia piersią, jak również przy okazji schorzeń jelit i nerek. Nie jest zalecane picie soku z aloesu także w przypadku hemoroidów. Dzieci i młodzież nie powinny przyjmować soku aloesowego bez uprzedniej lekarskiej konsultacji. Sok z aloesu może obniżać poziom cukru we krwi, dlatego osoby cierpiące na cukrzycę również powinny przedyskutować ze specjalistą używanie preparatu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Oprawki typu Aviator - co warto o nich wiedzieć?

Jedna z najbardziej znanych marek okularów, Ray-Ban, nie zawsze była tak popularna jak dziś...

Przepis na aloesowy napój. Sok z aloseu

Przepis na sok z aloesu na odchudzanie i nie tylko? Nic bardziej prostego! Przedstawiamy...