Polecamy

Przeszczep włosów w Stambule

Pieluchowanie w praktyce – jak dbać o skórę dziecka i...

Blog

Oprawki typu Aviator - co warto o nich wiedzieć?

Jedna z najbardziej znanych marek okularów, Ray-Ban, nie zawsze była tak popularna jak dziś. Skąd się wzięła, dlaczego jest tak lubiana i jakie cechy posiadają oferowane przez firmę okulary? Dowiecie się o tym z dzisiejszego artykułu.

Powstanie okularów Aviator

Historia okularów Ray Ban sięga 1929 roku. W tamtym okresie nastąpił przełom związany z rozwojem lotnictwa - samoloty zaczęły latać znacznie wyżej oraz dalej niż dotychczas. Ta nieosiągalna wcześniej przez człowieka wysokość zaczęła powodować bóle głowy oraz nudności u pilotów, którzy podejmowali się sterowania samolotów. Blask słońca sprawiał, że latanie w przestworzach było bardzo uciążliwe. Wówczas generał McCready poprosił o rozwiązanie problemu firmę Bausch&Lomb. To wtedy powstały pierwsze okulary typu Aviator, kolokwialnie nazywane dziś pilotkami. W 1936 roku natomiast model Aviatorów wszedł już na szerszy, cywilny rynek, jednak wtedy występowały pod nazwą marki Anti Glare. Nieco później firma zdecydowała na zmianę brandingu na - według niej - bardziej odpowiedni, czyli Ray-Ban, w wolnym tłumaczeniu “blokada promieni”. Pierwszy, najbardziej klasyczny model Aviatorów miał złote ramki, a wraz z nimi - zielone soczewki. Dodatkowa obecność filtru UV pozwalała pilotom na uzyskanie komfortu i ochronę oczu przed promieniami słońca.

Ray-Ban - czemu są tak popularne?

Jak można się spodziewać, największą popularność okulary marki Ray-Ban zyskały w momencie, w którym zostały przedstawione na dużym ekranie w bestsellerowych filmach. Wśród nich nie sposób nie wymienić “Top Gun” czy “Śniadania u Tiffany’ego”. Gwiazdy kina zaczęły coraz częściej pojawiać się w Aviatorach i Wayfarerach, także poza scenami filmowymi, co dodatkowo przełożyło się na wzrost zainteresowania marką przez innych ludzi. Mniej więcej w tym też okresie okulary zaczęły znaczyć coś więcej niż tylko poprawę komfortu widzenia - stały się dodatkiem do ubioru.

Ray-Ban, dzięki rosnącej popularności, postanowił na stworzenie dodatkowych modeli, które są równie uwielbiane przez ludzi jak pierwowzory. Co jednak powoduje, że po dziś dzień marka Ray-Ban jest tak często wybierana, również jako okulary korekcyjne? W końcu konkurencja nie śpi - powstało wiele innych marek, a to jednak Ray-Ban wciąż króluje na rynku...

Odpowiedzią tutaj jest przede wszystkim ponadczasowość modeli tworzonych przez firmę, a co więcej - bardzo dobra jakość wykonania. Lekkie, ale wytrzymałe materiały, są czymś, co dla każdego właściciela okularów jest bardzo pożądane w codziennym ich użytkowaniu. Ray-Bany, ze względu na niesłabnącą popularność, są dostępne praktycznie w każdym salonie stacjonarnym oraz sklepie internetowym zajmującym się sprzedażą pomocy optycznych. Przed zakupem warto jednak znaleźć jak najwięcej przydatnych informacji na temat produktów tego typu, chociażby na blogach internetowych takich jak http://ioptyk.pl/. W ten sposób mamy możliwość przygotowania się na noszenie okularów korekcyjnych przez kolejne lata naszego życia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Nie zawsze z górki, czyli o problemach ze...

Problem braku zdjęć wykorzystywanych do pracy dotyka zapewne nie tylko takie firmy jak nasza...

Pieluchowanie w praktyce – jak dbać o skórę...

​Pieluchowanie to czynność, którą rodzic małego dziecka wykonuje kilkakrotnie każdego dnia...

Przeszczep włosów w Stambule

Transplantacja włosów zmienia wygląd i może zwiększyć pewność siebie. Zanim zdecydujesz...