Polecamy

Przeszczep włosów w Stambule

Czy warto wprowadzić odżywki białkowe do codziennego menu?

Blog

Przeszczep włosów w Stambule

Transplantacja włosów zmienia wygląd i może zwiększyć pewność siebie. Zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów, przedyskutuj swoją opinię z lekarzem i zastanów się. W przypadku wszystkich przeszczepów włosów ważna jest świadomość, że wykorzystywane są Twoje zdrowe włosy. W przypadku wszystkich przeszczepów włosów pacjenci powinni mieć zawsze zdrowe włosy po obu stronach i z tyłu głowy.

Wypadanie włosów

Najczęstsze znane nam przyczyny to genetyka, stosowanie kosmetyków, zaburzenia snu, nieregularna dieta, nieregularny tryb życia, spożywanie alkoholu i papierosów, choroby skóry i awitaminoza. Przyczyny genetyczne są najczęstsze wśród innych przyczyn utraty włosów, potencjał łysienia jest większy, jeśli w drzewie genealogicznym występuje łysienie i odwrotnie, potencjał łysienia jest słabszy, jeśli w drzewie genealogicznym nie występuje łysienie. Chociaż główną przyczyną utraty włosów jest struktura genów, czynniki, które omówiliśmy powyżej, odgrywają ważną rolę w przyspieszaniu lub spowalnianiu utraty włosów u danej osoby.

Kandydaci do przeszczepu włosów

Transplantacja włosów zmienia wygląd i może zwiększyć pewność siebie. Zanim zdecydujesz się na przeszczep włosów, omów swoją opinię z lekarzem. Czynniki takie jak kolor włosów, włosy falowane i kręcone mogą wpłynąć na wynik kosmetyczny. Istnieją różne techniki przeszczepu włosów. W Stambule do przeszczepu włosów wykorzystuje się metodę FUE.

Dlaczego transplantacja włosów metodą FUE?

Najnowocześniejsze przeszczepy włosów

Współczesny poziom medycyny sprawia, że nie trzeba się martwić o łysienie. Operacje, które umożliwiają bezbolesne przeszczepy włosów bez negatywnych konsekwencji, przeprowadzane są w bardziej przystępnych cenach niż dotychczas.

Szczególnie podkreślamy, że zespoły przeszczepiające włosy stosują technikę FUE, która jak wiadomo jest najskuteczniejszą metodą w transplantacji włosów.

W przypadku transplantacji włosów ustala się średnią cenę w zależności od wielkości przeszczepianego obszaru; mogą wystąpić niewielkie różnice cenowe wynikające z wielkości lub małości obszaru.

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE

Pierwszy etap

Przygotowuje się obszar z tyłu głowy, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe. Podaje się znieczulenie miejscowe. Pęcherzyki są pobierane pojedynczo za pomocą mikrosilnika i przechowywane w specjalnie przygotowanych roztworach. Pierwsze etapy trwają około 2-3 godzin. Czas trwania jest uzależniony od ilości włosów do wydobycia.

Faza druga

W miejscu przeszczepu włosów stosuje się znieczulenie miejscowe. Odpowiednie dla danej osoby kanały są następnie otwierane za pomocą specjalnych instrumentów. Kierunek, liczba i gęstość tych kanałów są bardzo ważne dla uzyskania naturalnego wyglądu. Ten etap trwa około 1 godziny.

Faza trzecia

Mieszki włosowe są umieszczane w otwartych kanałach jeden po drugim. Ta operacja, kształtująca przyszły wygląd, trwa od 2 do 3 godzin. Przeszczep włosów jest zakończony po 6-8 godzinach. Tył głowy, gdzie zostały pobrane mieszki włosowe, jest przykrywany bandażem. Przeszczepiona część włosów pozostaje otwarta. W dniu operacji podawane są w to miejsce leki pod nadzorem Zespołu Wysokich Zapasów. Następnie osoba ta będzie samodzielnie nakładać opatrunki za pomocą specjalnych balsamów codziennie wieczorem w domu przez dwa tygodnie. Balsamy te oczyszczają miejsce operacyjne; po odczekaniu 45 minut osoba jest myta pod ciepłym prysznicem bez nadmiernego obciążania włosów.

Chociaż 80% przeszczepionych włosów traci się pod koniec pierwszego miesiąca, zaczynają one odrastać w trzecim miesiącu, a optymalny rezultat osiąga się między 8 a 12 miesiącem. (Bądź cierpliwy i nie panikuj z powodu bezwłosego wyglądu, dopóki włosy nie odrosną w trzecim miesiącu).

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Nie zawsze z górki, czyli o problemach ze...

Problem braku zdjęć wykorzystywanych do pracy dotyka zapewne nie tylko takie firmy jak nasza...

Pieluchowanie w praktyce – jak dbać o skórę...

​Pieluchowanie to czynność, którą rodzic małego dziecka wykonuje kilkakrotnie każdego dnia...

Oprawki typu Aviator - co warto o nich wiedzieć?

Jedna z najbardziej znanych marek okularów, Ray-Ban, nie zawsze była tak popularna jak dziś...