Polecamy

Jak stosować aloes na włosy? Jakie efekty daje?

Aloesowy opatrunek na rany

Aloes

Pitny aloes

Aloes do picia mogą stosować wszyscy, którzy ukończyli 12 lat. Aloes nie jest polecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom cierpiącym na schorzenia nerek i jelit.
 

Aloes do picia na odchudzanie


Czy wiesz, że wystarczy dwutygodniowa lub maksymalnie miesięczna kuracja, by doskonale oczyścić się aloesem? Najlepiej przeprowadzić ją wiosną - to właśnie ta pora roku najlepiej sprzyja oczyszczeniu i odnowie.


Aloes do picia - gdzie kupić 


Aloes do picia najlepiej kupić po prostu w aptece. Aloesowe napoje, które oferują nam supermarkety, nie mają nic wspólnego z prawdziwie leczniczym aloesem. Cena specyfiku zależy głównie od pojemności butelki oraz od konkretnego sklepu i producenta.


Jak stosować aloes do picia? 


Spożywać można go za pomocą łyżeczek w formie nierozcieńczonej. Dobrze sprawdzi się także rozcieńczony z innym owocowym sokiem - najlepiej żurawinowym. Przed każdym użyciem sok z aloesu należy wstrząsnąć. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki 50 ml soku dziennie: jest to ok. 5 łyżek preparatu. Zalecane jest konsumowanie aloesu do picia trzy razy dziennie po łyżeczce przed większymi posiłkami - śniadanie, obiad i kolacja. Drugą polecaną metodą jest picie nalewki raz dziennie, przy najbardziej obfitym posiłku w ciągu dnia. Jeśli zastanawiasz się nad szczegółami stosowania aloesu, sięgnij po ulotkę dołączoną do opakowania. By nie spowodować niechcianych efektów, nie przekraczaj zalecanej dziennej dawki napoju.


Aloes do picia - właściwości 


Aloes posiada silne właściwości przyspieszające metabolizm, począwszy od wzmożenia trawienia, poprzez wchłanianie w jelitach, kończąc zaś na przemianach energetycznych. Dzięki bardziej intensywnej przemianie materii zwiększa się spalanie kalorii. Kolejnymi właściwościami aloesu są zdolności do przeczyszczania i oczyszczania. Aloes sprawia, że jelita i komórki oczyszczają się z toksyn i niepotrzebnych złogów dzięki swojej wzmożonej pracy. Dzięki aloesowi skutecznie oczyścisz przewód pokarmowy i uregulujesz trawienie - preparat skutecznie zneutralizuje refluks i zespół jelita drażliwego oraz pozbędzie się nadmiaru złych bakterii zalegających w jelitach. Niewłaściwym jest nadużywanie aloesu, ponieważ może to prowadzić do zaburzenia funkcji jelit. Zdarza się, że skutkuje to przewlekłymi zaparciami i wzdęciami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Aloes

Bez wody przetrwa wiele dni. Niestraszne mu trudne warunki. Nawilża, goi rany, łagodzi...

Jakie właściwości ma aloes drzewiasty? Jak...

Spotkasz go na skalistych skarpach, w afrykańskim buszu i… w domowej doniczce! Aloes...

Aloes zwyczajny nie taki zwyczajny..

Jego wiecznie zielone liście wynikają ze zdolności magazynowania wody, a po ich nacięciu...